Vyhledat
  • Weny Bittner

Jak fotím newborn?

Konečně už máme toho našeho kulišáčka doma! A co bych to byla za mámu fotografku, kdybych si ho taky nenafotila. Tak tu pro vás mám inspiraci. Doufám, že se vám bude líbit a že se třeba u takového focení potkáme. :)

🖤

Newborn nemusí být nutně jen o miminku a polohování, šátečkách, malých košíčkách a rekvizitách v ateliéru. Může probíhat i v klidu u vás doma. Neříkám, že je na těch ateliérových fotkách něco špatně, ale jde to i jinak a je fajn když si člověk může vybrat, no ne?

Méně je někdy více. Mám ráda jednoduché polohování a doplnění fotografií něčím, co je fotografovaným osobám blízké. My máme hodně kytek a já nejvíc miluju monstery, tak proč to nezkombinovat?! Něco podobného můžeme zrealizovat i u vás doma a fotografie pak budou vašemu srdci ještě blíž.

🖤

Moc ráda používám na focení deky, ať už vám ji upletla babička a nebo je z výprodeje. Všechny tyhle chumlací věci jsou na focení super a mnohdy stačí jen to.

A obzvlášť v těch ňuňatejch se prckům moc líbí.

🖤

Nemusí být vše kolem mimča uhlazené. Někdy stačí i takhle "rozházený" pozadí.

🖤

A taková polohovací klasika - akorát tu není jednolité ateliérové pozadí.

🖤

Miluju detaily!

🖤

A pokud máte doma vymazlený místečko pro miminko, košík na odpočívání nebo přebalovák s hračkama atd., to si o fotku říká úplně samo!

🖤

🖤

Tak to máme prcky samostatně, ale ještě raději fotím společné fotky. Chováte, zpíváte, kojíte, koupete, čtete pohádku nebo se jen mazlíte... Prostě se seznamujete a tady pak vznikají ty nostalgický vzpomínky. Nebojte se zapojit ani vaše domácí mazlíčky u kterých víte, že těm drobečkům nic neudělají (to naše činčila bohužel není, takže jsme ji na focení vynechali 😅).

🖤

🖤

🖤

🖤

🖤

🖤

Nebojte se k focení (jakémukoliv) naplánovat nějakou aktivitu. My jsme si vybrali otisknutí nožiček, který si chceme dát do rámečku nad přebalovací pult. Zatím tam čekají jen připravené prázdné rámečky 😅.

🖤

🖤

🖤

🖤

+ nebojte se reality. Miminka nejsou vždy usměvavá, stejně tak jako vy nemáte pořád dobrou náladu. A fotky jsou o emocích ať už těch veselých a nebo těch méně veselých.

🖤

🖤

🖤

Fuuu, je toho docela dost, tak snad jsem vás tím nezahltila a děkuju moc za přečtení!


PS. Nikomu během focení nebylo ublíženo a víceméně to celé pan Brůňa prospal.

Informace o newborn focení ZDE.


#newborn #newbornfoceni #miminko #rodinnefoceni #focenimiminka #rodina #laska


125 zobrazení0 komentář